• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як виправити помилку, допущену у графі «Призначення платежу» платіжного доручення?

При заповненні платіжного доручення бухгалтер підприємства допустив помилку в реквізиті «Призначення платежу»: зазначив неправильно реквізити договору, за яким слід було провести оплату. Помилка виявлена після того, як платіж уже був виконаний банком. Чи потрібно виправляти таку помилку і як це зробити?

Згідно з п. 2.29 Інструкції, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.04 р. № 22 (далі – Інструкція № 22), платник має право в будь-який час до списання платежу з рахунка відкликати
з банку платіжне доручення. Оскільки в нашому випадку платіж уже був здійснений, банк не несе відповідальності за достовірність змісту платіжного доручення, оформленого клієнтом (п. 1.19 Інструкції № 22).

Як установлено п. 3.8 Інструкції № 22, реквізит «Призначення платежу» заповнюється платником так, щоб надати повну інформацію про платіж
і документи, на підставі яких перераховуються кошти отримувачеві. Повноту інформації визначає платник з огляду на вимоги чинного законодавства України.

Здійснення господарської операції повинне мати документальне підтвердження як у бухгалтерському, так і в податковому обліку (п. 1 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV, п. 44.1 Податкового кодексу). У нашій ситуації в платіжному дорученні неправильно зазначено реквізити договору, на підставі якого здійснюється оплата, тому навіть якщо контрагент не має претензій, питання можуть виникнути в перевіряючих під час перевірки.

Для виправлення помилки платникові необхідно надіслати контрагентові лист (див. зразок),
у якому буде викладена суть помилки. Такий лист складається в довільній формі, завіряється підписом керівника і печаткою підприємства. До нього можна додати копію платіжного доручення, у якому допущено помилку, з позначкою банку.

Директору ТОВ «Плазма»
Орлову С. І.

від ТОВ «Інтрейд»

У платіжному дорученні від 02.10.15 р. № 135 було допущену помилку в реквізиті «Призначення платежу»: замість «Оплата будівельних матеріалів згідно з договором від 25.09.15 р. № 1451,
у т. ч. ПДВ – 3 000 грн.» має бути написано таке: «Оплата будівельних матеріалів згідно з договором від 23.09.15 р. № 1431, у т. ч. ПДВ – 3 000 грн.».

Усі інші реквізити платіжного доручення від 02.10.15 р. № 135 уважати правильними.

Директор             (підпис)                О. М. Сенченко

Головний бухгалтер         (підпис)                І. Н. Остапчук

М. П.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Як виправити помилку, допущену у графі «Призначення платежу» платіжного доручення?