За який період органи державної фіскальної служби (податкові органи) мають право перевірити документи підприємця?
27.11.2014 515 0 0
Після початку перевірки підприємець зобов'язаний подати перевіряючим у повному обсязі лише ті документи, які пов’язані з предметом перевірки (п. 85.2 Податкового кодексу, далі - ПК).
У ПК не встановлено конкретного періоду, за який можуть перевіряти підприємця, проте слід урахувати:
- строк давності, протягом якого податкові органи можуть самостійно визначити суму грошового зобов'язання платника податків, – 1 095 днів (ст. 102 ПК);
- строк зберігання первинних документів, установлений п. 44.1 ПК.
Податковий орган має право самостійно визначити суму грошового зобов'язання протягом 1 095 днів, що настають:
- після закінчення строку, установленого для подання податкової декларації, та/або строку сплати податку за цією декларацією;
- після дня фактичного подання декларації, якщо її було подано із запізненням;
- після подання уточнюючого розрахунку, якщо платник податків подавав уточнюючий розрахунок до декларації.
Податкові органи мають право перевірити й більш тривалий період, ніж 1095 днів, але нарахувати податкове зобов'язання можуть лише в межах визначених ПК строків, за винятком випадків, передбачених п. 102.2 ПК:
- платник податків взагалі не подавав податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання;
- фізособу - підприємця було засуджено за ухилення від сплати грошового зобов'язання або у кримінальному провадженні було винесено рішення про її закриття з нереабілітуючих підстав.
Первинні документи, перелічені в п. 44.1 ПК, платник податків зобов'язаний зберігати не менше 1 095 днів із дня подання податкової звітності, за умови, що податкові органи завершили їх перевірку (Лист Держархивслужби від 03.07.12 р. № 01.2/2629). Але деякі документи слід зберігати більше трьох років, такі додаткові обмеження передбачено Переліком, затвердженим наказом Мінфіну від 14.03.13 р. № 578.
Коментарі до матеріалу