• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Куди звернутися платнику ПДВ для правильного визначення коду товару чи послуги?

21.05.2019 1184 0 0

Куди має звернутися платник ПДВ, аби визначити код товару чи послуги для заповнення податкової накладної (далі – ПН)? Яку відповідальність передбачено для постачальника та покупця за неправильно вказаний у ПН код?

Передусім нагадаємо, що згідно з пп. «і» п. 201.1 Податкового кодексу (далі – ПК) код товару чи послуги є одним з обов’язкових реквізитів ПН та розрахунку коригування (далі – РК). Так:

  • коди товарів визначаються згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТЗЕД), затвердженою Законом від 19.09.13 р. № 584-VII «Про митний тариф України»;
  • коди послуг – згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457 (далі – ДКПП).

При цьому код товарів (крім підакцизних чи імпортованих) та послуг дозволяється зазначати не повністю, але не менше перших чотирьох цифр. У разі постачання підакцизних або ввезених на митну територію України (далі – МТУ) товарів слід наводити повний код на рівні товарної підкатегорії (як правило, 10 знаків).

Якщо код товару в УКТЗЕД відсутній, його можна пошукати в Довіднику умовних кодів. Ці коди визначає та розміщує на своєму офіційному сайті ДФС у розділі «Довідники». Умовні коди товарів складаються із п’яти цифр (перші дві цифри – нулі) і передбачені, зокрема, для таких товарів, як:

  • об’єкти нерухомості (у т. ч. незавершеного будівництва);
  • земельні ділянки;
  • теплова енергія, пара, вода (за винятком мінеральної води в пляшках, для якої визначено коди УКТЗЕД 2201, 2202);
  • програмна продукція.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали