Протягом якого часу можна оскаржити в суді рішення про відмову в реєстрації ПН
У цьому випадку позов слід було подати протягом 3 місяців після отримання рішення, яке ви маєте намір оскаржити в суді, тобто не пізніше 03.09.20 р. Але оскільки зараз продовжує діяти карантин, то строки для судового оскарження – продовжуються.
Пояснимо докладніше.
Отже, отримано рішення комісії ДПС про відмову в реєстрації ПН або розрахунку коригування до неї. Щоб оскаржити це рішення в судовому порядку, суб'єкту господарювання (далі – СГ) необхідно звернутися до адміністративного суду. За загальним правилом звернутися до адмінсуду можна протягом 6 місяців із того дня, коли особа дізналася або мала дізнатися про порушення своїх прав (ч. 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства, далі – КАС).
Водночас є ч. 3 ст. 122 КАС, у якій зазначено, що іншими законами можуть встановлюватися інші строки звернення до суду. Один із таких спеціальних строків передбачено п. 56.18 Податкового кодексу (далі – ПК). А саме: рішення контролюючого органу може бути оскаржене в судовому порядку в межах строків давності, визначених ст. 102 ПК, тобто протягом 1 095 днів. Така думка висловлена і в листі ВАСУ від 10.02.11 р. № 203/11/13-11.
Важливий момент! Строк давності 1 095 днів застосовується не в усіх випадках. Річ у тому, що спеціальні строки розрізняються залежно від того, використовував платник процедуру адміністративного оскарження до звернення до суду чи ні.
Платник податків може оскаржити рішення комісії ДПС у суді (ст. 56 ПК, ст. 122 КАС):
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року