Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Рядок 21 декларації з ПДВ: як виправити помилку, щоб не платити податок двічі

Нове

14.01.2022 184 0 0

Ситуація. У декларації за жовтень 2021 року бухгалтером була допущена помилка – сума ПДВ із податкової накладної (далі – ПН) була відображена двічі, тобто була задвоєна сума податкового кредиту. Ця помилка призвела до завищення показника рядка 21 декларації з ПДВ за жовтень, що, у свою чергу, вплинуло на рядок 18 декларації за листопад.

Що зробив бухгалтер. Помилка була виявлена 10 грудня 2021 року, цією ж датою бухгалтером був поданий уточнюючий розрахунок (далі – УР) до декларації за жовтень. І оскільки строк подання декларації за листопад на той момент ще не минув, бухгалтер заповнив листопадову декларацію з урахуванням виправленої помилки жовтня.

Як вимагає вчинити податкова. Після закінчення строку подання декларації за листопад від податкової надійшла настійна пропозиція подати до декларації за листопад УР, яким повернути до декларації показники без урахування виправленої помилки, а потім подати ще один УР, яким виправити помилкові показники. Свою вимогу податкова аргументує тим, що дії бухгалтера йшли врозріз із правилами Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21).

Питання. Чи має рацію податкова? І до яких наслідків для платника ПДВ призведуть запропоновані нею дії?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали