Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як виправити помилки минулих періодів у поточній декларації

Ольга Папінова

21.07.2017 1011 0 1

Акценти статті:

  • чому в деяких випадках вигідно виправляти помилки шляхом подання додатка ВП у складі декларації з податку на прибуток (далі – декларація);
  • які особливості виправлення помилок за допомогою додатка ВП;
  • як заповнити додаток ВП у різних ситуаціях;
  • як заповнити додаток ВП і декларацію, якщо підприємство не врахувало в I кварталі 2017 року суму збитків за 2016 рік (числовий приклад).

У п. 50.1 Податкового кодексу (далі – ПК) сказано, що платник податків може виправити помилки минулих звітних періодів не тільки шляхом подання уточнюючого розрахунку (далі – УР), але й у складі декларації за поточний звітний період. Для цього треба заповнити додаток ВП. Причому якщо в результаті такого виправлення помилки виникне недоплата, платник повинен буде нарахувати і сплатити штраф у розмірі 5 % від суми недоплати та пеню.

Адже в разі виправлення помилки через УР сума штрафу становитиме всього 3 % від суми недоплати.

Проте подання додатку ВП має свої переваги. Адже найчастіше платники податків удаються до допомоги цього додатка, коли хочуть урахувати в поточній декларації помилки, через які податкові зобов'язання минулого звітного періоду виявилися завищеними. У такому разі в результаті коригування минулих зобов'язань підприємства отримують переплату і зменшені зобов'язання поточного періоду. І при цьому не «дратують» податківців задекларованими додатковими витратами або збитками.

Виправлення помилок за допомогою додатка ВП має свої особливості.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали