Як виправити помилки минулих періодів у поточній декларації
21.07.2017 1007 0 1
Акценти статті:
- чому в деяких випадках вигідно виправляти помилки шляхом подання додатка ВП у складі декларації з податку на прибуток (далі – декларація);
- які особливості виправлення помилок за допомогою додатка ВП;
- як заповнити додаток ВП у різних ситуаціях;
- як заповнити додаток ВП і декларацію, якщо підприємство не врахувало в I кварталі 2017 року суму збитків за 2016 рік (числовий приклад).
У п. 50.1 Податкового кодексу (далі – ПК) сказано, що платник податків може виправити помилки минулих звітних періодів не тільки шляхом подання уточнюючого розрахунку (далі – УР), але й у складі декларації за поточний звітний період. Для цього треба заповнити додаток ВП. Причому якщо в результаті такого виправлення помилки виникне недоплата, платник повинен буде нарахувати і сплатити штраф у розмірі 5 % від суми недоплати та пеню.
Адже в разі виправлення помилки через УР сума штрафу становитиме всього 3 % від суми недоплати.
Проте подання додатку ВП має свої переваги. Адже найчастіше платники податків удаються до допомоги цього додатка, коли хочуть урахувати в поточній декларації помилки, через які податкові зобов'язання минулого звітного періоду виявилися завищеними. У такому разі в результаті коригування минулих зобов'язань підприємства отримують переплату і зменшені зобов'язання поточного періоду. І при цьому не «дратують» податківців задекларованими додатковими витратами або збитками.
Виправлення помилок за допомогою додатка ВП має свої особливості.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року