• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпустка або звільнення членів тендерного комітету: як проводити закупівлі

14.08.2019 1902 0 2

Літо – час відпусток, тому члени тендерних комітетів (далі – ТК), як і більшість працівників, використовують його для відпочинку. Проте саме під час відпусткової кампанії може виникнути ситуація, коли замовнику треба провести ту чи іншу закупівлю із застосуванням відкритих торгів. Чи може член ТК, перебуваючи у відпустці, брати участь у його засіданні та голосувати за те чи інше рішення та чи зобов’язаний підписувати протокол засідання ТК? Чи має право голова ТК покласти виконання обов’язків секретаря ТК на час його відпустки на іншого члена комітету або має виконувати ці обов’язки сам? Чи обов’язково в разі звільнення члена ТК видавати наказ про його виведення зі складу комітету? Чи може функції голови ТК, який звільнився, тимчасово виконувати його заступник або потрібно одразу призначати нового голову? Відповіді на всі ці запитання ви знайдете в нашій консультації.

Передусім проаналізуємо нормативні положення про створення та діяльність ТК, виконання членами комітету відповідних функцій, а також згадаємо деякі положення трудового законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює ТК або визначає уповноважену особу (осіб).

ТК – це службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із Законом № 922 (п. 31 ч. 1 ст. 1).

Правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності ТК та уповноваженої особи (осіб), а також їхні права, обов’язки та відповідальність визначає Примірне положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затверджене наказом Мінекономрозвитку від 30.03.16 р. № 557 (далі – Наказ № 557, Примірне положення № 557).

Керівництво роботою ТК здійснює його голова, який призначається замовником та організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на ТК функцій.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали