Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

До ліквідаційної маси боржника не можна включати майно інших осіб

06.05.2020 35 0 0

Бібліотека Баланс № 9 «Топ-добірка судових рішень для захисту від штрафів»

Оскільки за рішенням суду фермерське господарство (далі – ФГ) визнано банкрутом, його ліквідатор звернувся із додатковим клопотанням про накладення арешту на земельні ділянки членів цього господарства. Він вважає, що розпайовані між членами ФГ земельні ділянки мають належати не їм, а їх законному користувачу – ФГ. На його думку, ділянки є складовою ліквідаційної маси ФГ.

Суди першої та другої інстанцій підтримали клопотання ліквідатора та наклали арешт на земельні ділянки членів ФГ. Підприємство, з яким члени ФГ уклали договори оренди земельних ділянок (далі – орендар), подало касаційну скаргу.

Верховний Суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення касаційної скарги орендаря. Ухвалу суду першої інстанції та постанову апеляції було скасовано, ліквідатору в задоволенні клопотання про накладення арешту відмовлено (Постанова Верховного Суду від 02.07.19 р., ЄДРСР, реєстр. № 82937810).

Судом установлено, що фізособи – члени ФГ отримали у приватну власність земельні ділянки, якими можуть вільно розпоряджатися. Власник майна має право вільно його реалізовувати, у тому числі передавати в оренду будь-кому, не обов’язково своєму ФГ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали