Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Судова практика щодо прав на майнові паї

Ольга Котова

25.05.2016 1403 0 1

Як ми вже зазначали, законодавче регулювання процесу розпаювання майна КСП є недосконалим. Крім того, процес ускладнюється великою кількістю суб’єктів – селян, членів КСП, привабливістю майна, або навпаки – його неліквідністю. Тож спірних ситуацій виникає велика кількість. На сьогодні судова практика у спорах щодо прав на майнові паї велика та усталена. Розглянемо декілька рішень судів касаційної та апеляційної інстанції.

Свідоцтво про право власності на майновий пай не може бути видане юридичній особі, а лише фізичній особі – громадянину (ухвала ВАСУ від 26.06.14 р. у справі № К/800/65260/13).

Суть справи

Позивач – громадяни (5 осіб), Відповідач – сільська рада, третя особа – фермерське господарство (далі – ФГ). У позовній заяві Позивачі просили:

  • визнати неправомірним та скасувати рішення виконавчого комітету Відповідача № 25;
  • скасувати свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 06.10.11 р., видане на підставі цього рішення;
  • скасувати державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, зареєстроване згідно із свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 06.10.11 р.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що, на думку Позивачів, оскаржуваним рішенням Відповідача були порушені їх права як співвласників майна пайового фонду КСП, оскільки майно, частка якого належить останнім, було безпідставно та незаконно передано у власність ФГ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали