Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Публічна кадастрова карта: використовуємо можливості

09.08.2016 26896 2 3


Із 2013 року в Україні діє Національна кадастрова система, одним із елементів якої є Публічна кадастрова карта (далі – Кадастрова карта). Останнім часом функції Кадастрової карти було вдосконалено. Тож розглянемо, які можливості вона пропонує, як користуватися нею та як на сьогодні за її допомогою отримати відомості щодо земельних ділянок.


Історія питання

Державний земельний кадастр (далі – ДЗК) – це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження щодо їх використання, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами. Кадастрова карта містить відомості про земельні ділянки, унесені до ДЗК.

Перейти на Кадастрову карту можна або з офіційного сайту Держгеокадастру, нажавши на банер «Публічна кадастрова карта». Кадастрова карта працює в онлайн-режимі та містить відомості про земельні ділянки, що є відкритими. Зокрема, на кадастровій карті можна побачити графічне місце розташування земельної ділянки, її кадастровий номер, форму власності, цільове призначення, площу. Із цими відомостями може ознайомитися будь-яка особа, що має доступ до мережі Інтернет, проте інформація щодо власника земельної ділянки не відображається.

Відповідно до п. 4 розд. VII Закону від 07.07.11 р. № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр» (далі – Закон № 3613) відомості про земельні ділянки, зареєстровані до 01.01.13 р., у Державному реєстрі земель підлягають перенесенню до ДЗК в автоматизованому порядку, без подання заяв про це їх власниками, користувачами та без стягнення плати за таке перенесення. Тобто в разі, якщо земельна ділянка була зареєстрована належним чином (видано державний акт на право власності на землю, їй присвоєно кадастровий номер), відомості про таку ділянку повинні бути перенесені до ДЗК автоматично, без додаткового звернення власника.

А земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. При цьому п. 2 розд. VII Закону № 3613 визначено також, що в разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності). Унесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок.

Якщо кадастрові номери земельних ділянок були визначені (у т. ч. на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельну ділянку), але не присвоєні до 01.01.13 р., такі кадастрові номери вважаються присвоєними, а земельні ділянки – зареєстрованими в Державному земельному кадастрі з моменту письмового звернення замовника документації із землеустрою, на підставі якої було визначено кадастровий номер земельної ділянки, без подання електронного документа та стягнення плати за державну реєстрацію земельної ділянки, у разі якщо така документація із землеустрою була затверджена до 01.01.13 р. у порядку, установленому законом (абзац другий п. 2 розд. VII Закону № 3613).

Якщо до 01.01.13 р. було розроблено технічну документацію із землеустрою для складання документів, які посвідчують право на земельну ділянку, на підставі рішення відповідного органу про надання або передачу земельної ділянки у власність/користування, а відомості про таку ділянку не внесені до Державного реєстру земель, державна реєстрація такої земельної ділянки здійснюється на підставі зазначеної технічної документації із землеустрою в порядку, установленому законом (абзац п’ятий п. 2 розд. VII Закону № 3613).

Пошук земельної ділянки на Кадастровій карті

Для пошуку земельної ділянки на Кадастровій карті є два шляхи: за кадастровим номером такої ділянки або за її місцезнаходженням. Нагадаємо, що кадастровий номер зазначено на зворотному боці державного акта на землю (у разі отримання такого акта після 2004 року).

У той же час державний акт на землю, отриманий до 2004 року, не містить даних про кадастровий номер земельної ділянки, тому відповідні відомості можуть міститись у довідці про присвоєння кадастрового номера (якщо власник земельної ділянки отримував таку довідку). Якщо ж власник земельної ділянки не звертався в установленому порядку щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, то, імовірно, земельна ділянка не має кадастрового номера і Кадастрова карта не містить відомостей про неї.

Для пошуку земельної ділянки за кадастровим номером необхідно ввести цей номер у пошукову стрічку на сторінці Кадастрової карти та натиснути кнопку пошуку. Якщо земельна ділянка є в Державному земельному кадастрі, то на сторінці має з’явитись інформація про неї – кадастровий номер, форма власності, код цільового призначення, площа (га). Після отримання цієї інформації власник ділянки може звірити отримані відомості з відомостями, що містяться в державному акті на землю, і впевнитись у правильному їх відображенні.

Для пошуку земельної ділянки за місцезнаходженням необхідно у відповідних пошукових стрічках вибрати значення фільтру «Область», «Район», «Місто» (у цьому рядку із наведеного переліку населених пунктів потрібно обрати назву відповідного населенного пункту). Після цього на Кадастровій карті відобразиться карта населеного пункту та прилеглої до нього території, на якій необхідно вручну шукати потрібну земельну ділянку.

Користування відомостями з ДЗК

Відповідно до ст. 38 Закону № 3613 відомості із ДЗК надаються державними кадастровими реєстраторами у формі:

 • витягів;
 • довідок, що містять узагальнену інформацію про землі (території), за встановленою формою;
 • викопіювань із картографічної основи ДЗК, Кадастрової карти (плану);
 • копій документів, що створюються під час ведення ДЗК.

Зауважимо, що зазначені вище форми відомостей з ДЗК, унесені або перенесені до нього з Державного реєстру земель після 01.01.13 р., надаються також адміністраторами центрів надання адміністративних послуг та уповноваженими посадовими особами виконавчих органів місцевого самоврядування (а не лише кадастровими реєстраторами).

Також законодавцем установлено можливість користування відомостями з ДЗК у формі надання доступу до нього в режимі читання. Такий доступ надається:

 • органам державної влади;
 • органам місцевого самоврядування;
 • органам і підрозділам Служби безпеки України, що здійснюють контррозвідувальну діяльність та боротьбу з тероризмом;
 • банкам;
 • особам, які в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок та Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів.

Витяг про НГО земельної ділянки

Відповідно до ч. 5 ст. 38 Закону № 3613 на отримання відомостей ДЗК про земельну ділянку мають право: фізичні та юридичні особи (за умови ідентифікації з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи) та органи державної влади/місцевого самоврядування для реалізації своїх повноважень, визначених законом.

На сьогодні витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку (далі – НГО) земельної ділянки можна замовити онлайн (така послуга є безплатною). Для цього необхідно покроково здійснити такі дії:

1. Зайти на сайт Публічна кадастрова карта

2. Ввести кадастровий номер земельної ділянки

3. У формі відомостей про земельну ділянку вибрати: «Замовити витяг про НГО»

4. Пройти ідентифікацію з використанням:

 • або електронного цифрового підпису;
 • або BankID Приватбанку;
 • або BankID Ощадбанку;
 • або через email та пароль

5. Заповнити форму замовлення Витягу про НГО (вказати тип особи (фізична/юридична), П. І. Б./назва, статус особи (власник/користувач), місце проживання/юридична адреса, контактний номер телефону, адреса електронної пошти, кадастровий номер земельної ділянки).
Якщо замовлення подається юридичною особою або фізособою-підприємцем, то необхідно також зазначити коди та назви видів економічної діяльності (за КВЕД).
У кінці замовлення необхідно проставити відмітки в полі «Ознайомлений із нормами Закону України «Про захист персональних даних» та даю згоду на обробку своїх персональних даних» та «Суб’єкт звернення несе відповідальність за повноту та достовірність наданої ним інформації», а також ввести захисний код в полі «Я не робот»

6. За результатом формування заяви у робочому вікні з’явиться інформаційне повідомлення, у якому буде зазначено про формування заяви на замовлення Витягу про НГО, номер заяви, дата та час її формування

Після опрацювання сформованого замовлення уповноваженим територіальним відділом Держгеокадастру на електронну скриньку, адреса якої була вказана у формі замовлення, надійде електронний лист із детальною інформацією щодо того, як отримати підготовлений витяг з технічної документації про НГО. Зазначений витяг можна отримати в будь-якому з обраних заявником центрів надання адміністративних послуг особисто за пред’явленням документа, що посвідчує особу, або за довіреністю.

Інформація щодо власників земельних ділянок

Інформація про власників та користувачів земельних ділянок по всій території України також стала доступною. Для її отримання заявнику також необхідно зайти на сайт Кадастрової карти, ввести кадастровий номер земельної ділянки, у формі відомостей вибрати «Інформація про право власності та речові права» та ідентифікуватися. Після цього інформаційна система автоматично опрацьовує запит та надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття. Така інформація також надається безплатно.

Отже, у разі необхідності бухгалтер сільгосппідприємства може замовити та отримати необхідну йому інформацію щодо земельних ділянок, які використовуються сільгосппідприємством або в майбутньому можуть орендуватися ним, тощо.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 2

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали