Пролонгація договорів оренди землі по-новому: увага до подробиць
Для кого ця стаття: для всіх користувачів земельних ділянок приватної, державної або комунальної власності.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: що буде з поновленням договорів оренди земельних ділянок після 15.07.20 р., у чому різниця між поновленням та укладенням договору на новий строк.
Із 15.07.20 р. наберуть чинності нові правила продовження договорів оренди земельних ділянок (зміни до Земельного кодексу та Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» внесено Законом від 05.12.19 р. № 340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», далі – ЗК, Закон № 161).
Передусім зазначимо, що нижченаведені правила діятимуть із 15.07.20 р. для новоукладених або змінених договорів оренди землі. Поновлення раніше укладених договорів здійснюватиметься на умовах, що в них прописані, за правилами, чинними на момент їх укладення (абзац четвертий розд. IX Закону № 161). Розглянемо, що зміниться у процедурі поновлення права оренди та на що звернути увагу орендарю, щоб отримати поновлення.
Нові норми поновлення стосуються всіх видів договорів, що передбачають користування землею, – оренди, сервітуту, емфітевзису, суперфіцію (далі – договір). В умовах договору можна прописати порядок його поновлення. Якщо ж про поновлення нічого не сказано, то договір не може бути поновлений після його закінчення на такий самий строк і на тих самих умовах. Тобто він припиниться останнім днем строку дії права користування.
Нові правила діють залежно від форми власності на землю.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року