Придбання та продаж землі: нюанси обліку
31.10.2016 2167 0 1
Земля, як і будь-яке інше майно, може бути придбана і продана. У консультації розглянемо порядок відображення в обліку юридичних осіб операцій із купівлі-продажу земельних ділянок, ПДВ-особливості таких операцій, облік землі як інвестиційної нерухомості, оподаткування цих операцій у фізичних осіб.
Бухгалтерський облік
Земля як об'єкт основних засобів
Отже, підприємство придбало земельну ділянку. Цю операцію необхідно відобразити в обліку. Відповідно до пп. 5.1.1 П(С)БО 7 земля в бухгалтерському обліку визнається основним засобом (далі – ОЗ) та обліковується на субрахунку 101 «Земельні ділянки». Зверніть увагу: відобразити землю в складі ОЗ підприємство може тільки на підставі документів, що засвідчують право власності на таку ділянку, тобто підприємство повинне контролювати такий актив (ч. 3 розд. І НП(С)БО 1).
Зарахування земельних ділянок на баланс підприємства здійснюється за первісною вартістю. У загальних випадках до складу первісної вартості земельних ділянок, зокрема, включаються (п. 8 П(С)БО 7):
- суми, що сплачуються продавцям;
- реєстраційні збори, держмито, аналогічні платежі, що сплачуються у зв'язку із придбанням (одержанням) прав на земельну ділянку;
- суми непрямих податків, що сплачуються при придбанні ділянки, якщо вони не відшкодовуються підприємству;
- інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням земельної ділянки до стану, у якому вона придатна до використання із запланованою метою.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року