Право на землю: види та загальна характеристика
29.08.2016 6437 0 3
У цій консультації ми розглянемо, які існують види прав на землю згідно із законодавством і чим вони відрізняються один від одного.
Основним документом, що регламентує земельні правовідносини, є Земельний кодекс України (далі – ЗК). Нормами розд. III цього Кодексу встановлені такі права на землю в Україні:
- право власності;
- право користування, яке може бути постійним або тимчасовим (оренда);
- право земельного сервітуту;
- право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) і для забудови (суперфіцій).
Важливий момент: згідно зі ст. 125 ЗК право власності, право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають із моменту державної реєстрації цих прав, яка здійснюється в порядку, визначеному Законом № 1952.
Розглянемо докладніше кожний із перелічених вище видів прав.
Відповідно до ст. 78 ЗК право власності на земельну ділянку передбачає право володіння, використання та розпорядження даною ділянкою. Цей вид правовідносин регулюється гл. 14 ЗК і гл. 27 Цивільного кодексу України (далі – ЦК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року