Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Посівна 2018

Редакція

25.04.2018 2784 0 2

1 из 1

В Україні було засіяно яровими культурами 3,2 тис. га, що становить 22% від всіх посівних площ. Для порівняння варто зазначити, що в 2016 році цей показник становив 6,1 тис. га або 43%.

Ключовий фактор, що сприяє відставання в посівах - погода. До кінця березня висота рівня снігового покриву становила в окремих регіонах до 30-40 см, що заважало аграріям почати підгодівлю грунту.

В цілому, старт посівної затримався на місяць. Якщо в 2017 році сіяти почали 9 березня, то в 2018 році - тільки 4 квітня. Також додає особливості посівної і відсутність плавного періоду зміни температур: зимові умови різко змінилися літніми і вже 4-7 квітня більшість аграріїв працювали в полях.

Також труднощі полягають в тому, що всі роботи весняної посівної кампанії потрібно виконувати одночасно - закриття вологи, внесення добрив, передпосівна культивація і посів. Зараз все аграрії намагаються якомога швидше здійснити посів, так як по затягуванню посіву зменшується оптимальний період для вегетації рослин.

Погода негативно позначиться не тільки на кількості посівів ярого ячменю, а й на його якості. А аграрії роблять ставку на цю культуру, адже ціни ячменю вище пшениці. В Україні варто очікувати падіння врожайності ячменю в зв'язку з вмістом вологи в грунті, і з прогнозом наростання температур, але аграрії будуть його сіяти стільки, скільки дозволять погодні умови.

Варто очікувати, що проблеми почнуться і влітку, в фазах цвітіння і дозрівання культур, коли температура на поверхні грунту сягатиме 60 градусів, а вологість повітря близько 25%. Аграрії будуть страждати від нестачі вологи.

Але незважаючи на такі погодні коливання, агровиробники дотримуються оптимістичного настрою. З посівної багато хто не поспішають, оскільки вже навчені негативним досвідом посіву в холодний грунт.

Можливим впливом старту весняно-польових робіт є потенційно незначне збільшення собівартості затримки вирощування за рахунок додаткового найму техніки. Однак додатковий найм дозволяє планувати завершення ключових ТО в агрономічні терміни.

Значним позитивним фактором в ході польових робіт є задоволення попиту на ринку добрив, що дозволило аграріям вкластися в бюджет і виконати програму. Вперше за кілька десятків років в період активного попиту на мінеральні добрива ціна не росла, їх було досить, по деяких позиціях спостерігалося зниження цін.

Крім того, вперше за багато років 90% озимих культур після перезимівлі знаходяться в більш ніж хорошому стані. За результатами перезимівлі втрати мінімальні і сьогодні вже є 6,3 млн га озимих, які знаходяться у фазі вегетації, що навіть з невеликою затримкою в весняно-польових роботах, значного негативного фактору це не понесе.

http://agroportal.ua/


Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали