Загибель посівів: податкові наслідки
27.03.2018 1915 1 4
Весняна сівба: документування та облік витрат
Акценти цієї статті:
- як обкладається ПДВ та податком на прибуток операція зі списання загиблих посівів;
- як скласти податкову накладну (далі – ПН) при списанні посівів.
Об’єктом обкладення ПДВ є операція із постачання товарів/послуг (пп. 14.1.191, п. 185.1 Податкового кодексу, далі – ПК). Звісно, у разі списання загиблих посівів така операція відсутня, тож об’єкта обкладення ПДВ немає.
Але податкові зобов’язання з ПДВ (далі – ПЗ) слід нарахувати на вартість товарів/послуг, що були придбані з ПДВ і використані для вирощування загиблих посівів (наприклад, насіння, паливо, добрива, послуги від сторонніх організацій тощо). Адже, як передбачено пп. «г» п. 198.5 ПК, якщо придбані з ПДВ товари/послуги починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, такий платник повинен нарахувати на їхню вартість так звані компенсуючі ПЗ. Тобто мета нарахування цих ПЗ – коригування вхідного ПДВ.
Отже, оскільки підприємство не отримає від загиблих посівів доходу, виходить, що товари/послуги, придбані для сівби та вирощування, використані не в господарській діяльності. Тому на вартість таких товарів/послуг необхідно нарахувати компенсуючі ПЗ відповідно до п. 198.5 ПК.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року