Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Показники НГО по областях та коефіцієнти індексації

21.01.2020 1841 0 1

Базою оподаткування для сільгосптоваровиробників – платників єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи є нормативна грошова оцінка (далі – НГО) 1 га сільгоспугідь, до якої також має застосовуватися коефіцієнт індексації (п. 2921.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Відомості про НГО надаються щодо конкретної земельної ділянки у формі витягу з технічної документації про НГО земельної ділянки (далі – витяг).

За наявності актуального витягу землекористувач має змогу обчислити величину НГО 1 га своєї земельної ділянки шляхом ділення загальної суми на площу (на жаль, у витягу окремою графою не наводиться вартість 1 га).

Якщо у Державному земельному кадастрі (далі – ДЗК) відсутні відомості про земельну ділянку (її реєстрацію), дані про НГО необхідно брати із додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Мінагрополітики від 23.05.17 р. № 262 (далі – Порядок № 262).

До відома: показники НГО одиниці площі ріллі по областях України наводяться у додатку 1 до Порядку № 262 (із змінами, які є чинними з 01.01.19 р.). Тож, розраховуючи суму ЄП цього року, перевірте, чи правильну величину НГО по вашій області ви використали.

Звертаємо увагу на те, що Порядком № 262 затверджено виключно показники НГО 1 га ріллі по областях України. Жодним актом не затверджено показники 1 га інших видів сільгоспугідь. Тут і виникає проблема. Адже різниця між вартістю ріллі та, наприклад, багаторічними насадженнями суттєва. При цьому на вебсайті Держгеокадастру в загальному доступі розміщено Довідник показників НГО сільгоспугідь в Україні станом на 01.01.20 р. (далі – Довідник). У Довіднику у форматі таблиці Excel наводяться показники НГО 1 га за всіма видами угідь: рілля, перелоги (суми із Порядку № 262), багаторічні насадження, сіножаті, пасовища. Однак обов’язковість їх використання нічим не передбачена. Наприкінці таблиці тільки зазначено, що показники взято із загальнонаціональної (всеукраїнської) НГО земель сільгосппризначення (далі – всеукраїнська НГО).

Отже, дізнатися величину НГО 1 га ваших сільгоспугідь можна з витягу. Якщо ви не маєте можливості його замовити, застосуйте підхід, передбачений ст. 277 ПК для розрахунку податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, НГО яких не проведена, тобто візьміть показники НГО 1 га ріллі із додатка 1 до Порядку № 262.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали