Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відмова у погодженні проекту землеустрою: судова практика

Колізія правових норм призвела до порушення прав позивача як потенційного землекористувача, який виготовив проект землеустрою з урахуванням права, наданого нормою ст. 123 Земельного кодексу (далі – ЗК), а саме – принципу «мовчазної згоди» розпорядника земель. Територіальний орган Держгеокадастру (далі – ДГК) відмовив у погодженні проекту через відсутність у його складі дозволу розпорядника земель, тобто органу виконавчої влади, на виготовлення цього проекту. Інших підстав для відмови у погодженні проекту землеустрою не було, тому суд дійшов висновку зобов’язати територіальний орган ДГК погодити проект.

Позивач – фізична особа (фермер), відповідачі – обласний ДГК і територіальний орган ДГК за місцем розташування земельної ділянки.

Позивач звернувся до обласного ДГК (відповідач-1) із письмовим клопотанням про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду (ч. 2, 3 ст. 123 ЗК) орієнтовною площею 7 га для ведення фермерського господарства за межами населеного пункту.

Не отримавши протягом місяця відповіді на своє клопотання, позивач, скориставшись нормою ч. 3 ст. 123 ЗК, 18.05.15 р. уклав із приватним підприємством договір про розроблення проекту землеустрою, письмово повідомив про це відповідача-1 та надіслав йому копії відповідних договорів, що підтверджується листом.

Для отримання висновку позивач звернувся до територіального органу ДГК (відповідач-2), який за результатами розгляду проекту землеустрою надіслав висновок про відмову у погодженні документації із землеустрою, мотивуючи її відсутністю у складі проекту землеустрою рішення органу виконавчої влади про надання дозволу на розроблення даного проекту землеустрою, що є порушенням ст. 50 Закону від 22.05.03 р. № 858-IV «Про землеустрій» (далі – Закон № 858).

Позивач звернувся до адміністративного суду із позовом про визнання протиправними дій та бездіяльності відповідачів та зобов’язання погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали