Чи потрібен агрохімічний паспорт для отримання земельної ділянки?
Держгеокадастр відмовив громадянину в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення у власність, посилаючись на відсутність агрохімічного паспорта цієї ділянки. Чи правомірні такі дії?
Так, правомірні. Пояснимо нашу відповідь докладніше. І перш за все розберемося, що таке агрохімічний паспорт і навіщо він потрібен.
З метою здійснення контролю за динамікою родючості ґрунтів систематично проводиться їх агрохімічне обстеження, видаються агрохімічні паспорти (ст. 37 Закону від 19.06.03 р. № 962-IV «Про охорону земель», далі – Закон № 962).
Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки – це документ, що містить дані про агрохімічні характеристики ґрунтів і стан їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами (п. 1.2 Порядку ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства від 11.10.11 р. № 536, далі – Порядок № 536). Його форму затверджено Порядком № 536.
Однією з основних цілей проведення агрохімічної паспортизації є раціональне використання земель сільгосппризначення. Об’єктами такої паспортизації є (п. 1.4 Порядку № 536):
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року