Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Натуральна форма орендної плати за землю: умови

Зінаїда Козюк

17.08.2017 1276 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи є обов’язковою виплата орендної плати у натуральній формі та як змінити форму платежу.

Зараз, коли збирання врожаю знаходиться в апогеї, дуже актуальним є питання виплати орендної плати у натуральній формі (вирощеною продукцією). У цій консультації розглянемо, чим передбачено натуральну форму виплати орендної плати за землі приватної власності, чи є обов’язковою виплата орендної плати у натуральній формі та що робити, якщо після укладення договору сторони вирішили змінити форму платежу.

За договором оренди землі орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар – використовувати її відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі», далі – Закон № 161).

У даному випадку платою є орендна плата за землю, визначена як платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування ділянкою згідно з договором оренди землі (ст. 21 Закону № 161).

Крім того, ст. 15 Закону № 161 установлено, що орендна плата є однією з істотних умов такого договору. Так, у договорі оренди обов’язково прописується орендна плата із зазначенням:

  • її розміру та індексації;
  • способу та умов розрахунків;
  • строків унесення;
  • порядку внесення і перегляду;
  • відповідальності за несплату.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали