Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яким документом підтверджується перехід права власності на земельну ділянку після смерті орендодавця?

09.04.2019 641 0 2

Оренда сільгосптехніки, землі: нюанси, оподаткування, оформлення договорів

У 2014 році сільгосппідприємство уклало із фізособою договір оренди земельної ді-лянки сільгосппризначення строком на 20 років. У грудні 2018 року, якраз напередодні виплати орендної плати, власник землі – орендодавець помер. Через декілька днів до сільгосппідприємства звернувся син померлого з вимогою виплатити йому орендну плату за рік, оскільки він – єдиний спадкоємець і власник орендованої земельної ділянки. Жодних документів він не подав. Як бути в цьому випадку? Чи виплачувати спадкоємцю орендну плату?

Те, що родич померлого перебуває у першій черзі спадкування (діти, батьки, той із подружжя, хто його пережив), не означає автоматичного виникнення права власності на спадкове майно та права отримувати орендну плату за договорами оренди землі. Без оформлення прав на спадщину видавати будь-які кошти особі немає підстав. Лише після оформлення належним чином прав новий власник землі може висувати вимоги та пропозиції стосовно правовідносин.

Розглянемо детальніше порядок спадкування земельної ділянки та правовстановні документи на землю спадкоємця.

Унаслідок смерті особи відкривається спадщина. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, які належали померлому на момент її відкриття та не припинилися через його смерть (ст. 1218, 1220 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Згідно зі ст. 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. Це означає, що процедура переходу речового права відбувається так, як це встановлено законом, а не автоматично та миттєво.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали