Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яку відповідальність передбачено за самовільне зайняття земельної ділянки?

Ольга Котова

04.07.2016 524 0 1

Що вважається самовільним зайняттям земельної ділянки та яку відповідальність передбачено за це?

Правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель визначаються, зокрема, Законом від 19.06.03 р. № 963-IV «Про державний контроль за використанням та охороною земель». Так, цим Законом визначено, що самовільне зайняття земельної ділянки – це будь-які дії, що свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності:

  • відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність;
  • відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання в користування (оренду);
  • вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки (за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними).

Згідно зі ст. 211 Земельного кодексу (далі – ЗК) громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, зокрема, за самовільне зайняття земельних ділянок. Самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення таких земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно їх зайняли, повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду (ст. 212 ЗК).

Відповідно до ст. 531 КУпАП самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням, за вчинення якого винну особу може бути притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали