Як аграрію підготуватися до передачі переважного права на купівлю землі
Як відомо, до 2024 року діють обмеження на придбання земельних ділянок юридичними особами, якими є більшість сільгосппідприємств-орендарів. Водночас законотворці надали аграріям можливість передати своє переважне право на купівлю землі тим, хто не обмежений у ньому, – фізособам – громадянам України. Однак сам порядок відчуження переважних прав на придбання землі законодавство не регламентує. Через це наразі немає чіткого розуміння того, в якій формі має бути укладена угода щодо відчуження переважного права, чи підлягає такий правочин нотаріальному посвідченню тощо.
У цій статті:
- розповімо, коли доцільно укладати договір про передачу переважного права та як підготуватися до його укладення заздалегідь;
- визначимо, які умови обов’язково слід прописати в договорі, аби забезпечити майбутній викуп земельної ділянки орендарем, збереження права оренди земельної ділянки чи пролонгацію договору оренди;
- надамо готовий зразок договору про передачу переважного права купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року