Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Досудове оскарження дій держреєстратора прав

22.10.2019 613 0 0

Для кого ця стаття: для всіх сільгосппідприємств, які мають права власності/користування земельними ділянками та іншими об’єктами, речові права на які підлягають реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, щодо яких існує ризик вчинення державним реєстратором прав (далі – Реєстр прав, реєстратор відповідно) незаконних дій чи бездіяльності.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи варто користуватися досудовим порядком оскарження рішень, дій чи бездіяльності реєстратора, якими є порядок оскарження та вимоги до нього, які можуть бути наслідки для реєстратора.

Реєстратори виступають своєрідними посередниками між заявником на певні речові права та Реєстром прав, до якого такі права вносяться. Тільки після внесення відомостей до Реєстру прав уважається, що речове право виникло. Проте не завжди реєстратор діє по-білому. Тоді заявнику слід знати, як їх оскаржити. Про це і йтиметься у консультації.

Держреєстрація прав здійснюється відповідно до Закону від 01.07.04 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.15 р. № 1127 (далі – Закон № 1952, Порядок № 1127).

Держреєстрації прав підлягають (ст. 4 Закону № 1952):

  • право власності;
  • похідні від права власності права, зокрема право користування (сервітут), право користування земельною ділянкою для сільгосппотреб (емфітевзис), право оренди/суборенди земельної ділянки, право постійного користування; право користування будівлею або іншою капітальною спорудою (їх частиною) за договором найму/оренди строком не менше ніж три роки;
  • право власності на об’єкт незавершеного будівництва;
  • заборона відчуження та арешт нерухомого майна, податкова застава, предметом якої вказано нерухоме майно, а також інші обтяження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали