Для кого ця стаття: для всіх сільгосппідприємств, які мають права власності/користування земельними ділянками та іншими об’єктами, речові права на які підлягають реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, щодо яких існує ризик вчинення державним реєстратором прав (далі – Реєстр прав, реєстратор відповідно) незаконних дій чи бездіяльності.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи варто користуватися досудовим порядком оскарження рішень, дій чи бездіяльності реєстратора, якими є порядок оскарження та вимоги до нього, які можуть бути наслідки для реєстратора.
Реєстратори виступають своєрідними посередниками між заявником на певні речові права та Реєстром прав, до якого такі права вносяться. Тільки після внесення відомостей до Реєстру прав уважається, що речове право виникло. Проте не завжди реєстратор діє по-білому. Тоді заявнику слід знати, як їх оскаржити. Про це і йтиметься у консультації.
Держреєстрація прав здійснюється відповідно до Закону від 01.07.04 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.15 р. № 1127 (далі – Закон № 1952, Порядок № 1127).
Держреєстрації прав підлягають (ст. 4 Закону № 1952):