Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Додаткові виплати орендодавцям: підстави та оподаткування

13.08.2019 657 0 0

Виплата оренди – 2019

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • як оформлювати додаткові виплати фізособам-орендодавцям;
  • як оподатковувати такі виплати.

Не новина, що кожна бухгалтерська операція фіксується в бухобліку на підставі належним чином оформлених первинних документів, як це передбачено ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», далі – Закон № 996). Підставою для виплати коштів за користування земельною ділянкою є договір оренди. А як бути з додатковими виплатами, які орендар бажає здійснити орендодавцям (як заохочення до подальшої співпраці) та які перевищують розмір орендної плати? З’ясуймо це разом.

Орендар має фінансову можливість або бажає втримати своїх орендодавців, тому збільшує їм цього року виплати. Водночас він не збирається вносити зміни до договорів оренди земельних ділянок, адже не факт, що наступного року він матиме таку можливість. До того ж, оформлення займе деякий час.

Ні, не вважаються. До орендної плати належить лише сума коштів, зазначена в договорі оренди землі. І виплата такої належної суми означатиме виконання орендарем своїх зобов’язань. Сплата коштів у більшому розмірі не має стосунку до оренди землі та має підтверджуватись іншим первинним документом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали