Квартальна податкова звітність
Специфіка сільгосппідприємств та фермерських господарств впливає на набір звітності, яку вони складають та подають. Цей спецвипуск присвячено темі звітування за квартал. Тут ми розповімо, як аграріям заповнити податкову звітність з огляду на законодавчі новації, що робити в разі виявлення помилки, нагадаємо загальні правила подання податкової звітності та заходи відповідальності за її неподання, які діють у період воєнного стану.
Податкова декларація єдинника
Для єдинників – юросіб, які обрали ставку єдиного податку в розмірі 5 % доходу або 3 % доходу + ПДВ, податковим (звітним) періодом є календарний квартал. Як такому єдиннику заповнити та подати декларацію, розповідаємо далі в матеріалах.
Декларація юросіб – єдинників третьої групи
5% – 2% – ?%: вплив міграції ФОП – єдинника третьої групи на ліміт доходу
Податкова декларація з екологічного податку
Сільгосппідприємства, як і підприємства інших галузей, є платниками екологічного податку, якщо забруднюють атмосферне повітря, водні об’єкти або розміщують відходи. Але не кожне забруднення призводить до сплати екоподатку. У статтях далі надамо відповіді на деякі актуальні для аграріїв запитання.
Хто платить екологічний податок
Порядок заповнення декларації з екологічного податку – 2023 + Зразок
Особливості оподаткування екологічним податком у 2023 році
Хто може не сплачувати екологічний податок у 2023 році?
Податкова декларація з рентної плати
Суб’єкти господарювання, які мають у власності чи користуванні свердловини для видобутку води, зобов’язані звітувати та сплачувати рентну плату за спеціальне використання води, а також рентну плату за надра. Як розрахувати рентну плату, а також заповнити декларації – у наших матеріалах.
Як звітувати з рентної плати за воду власникам свердловин за I квартал
Подаємо звітність із рентної плати за надра за I квартал
Об’єднана звітність
Усі підприємства та підприємці, які мають найманих працівників, зобов’язані щоквартально подавати об’єднану звітність щодо ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Як відомо, в IV кварталі 2022 року до форми об’єднаної звітності та порядку її заповнення було внесено зміни, в яких потрібно розібратися, щоб правильно застосувати. У консультаціях розглядаємо, як відобразити зарплатні та незарплатні виплати, зокрема доплати, індексації, премії, матеріальну допомогу, вартість подарунків, а також компенсацію за невикористані дні відпустки, компенсацію вартості товарів, робіт, послуг тощо. Також розповідаємо, як заповнити додатки до Звіту в разі запровадження простою та режиму неповного робочого часу, призупинення дії трудових договорів, масового надання відпусток без збереження зарплати, зокрема, на період дії воєнного стану, а також мобілізації працівників або укладення ними контрактів добровольців територіальної оборони.
Зарплата та інші виплати в Розрахунку з ПДФО та ЄСВ
Перехідні відпусткові, лікарняні та декретні: як відобразити в зарплатній звітності
Цивільно-правові договори: як заповнити зарплатну звітність
Виплати працівникам після їх звільнення у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ
Зовнішні та внутрішні сумісники в Розрахунку з ПДФО та ЄСВ
Відповідальність за несвоєчасне подання Об’єднаного звіту з ПДФО, ВЗ та ЄСВ у період воєнного стану
Звітний Розрахунок із типом «Довідковий»: основні правила заповнення та подання
П’ять ситуацій воєнного періоду в Розрахунку з ПДФО та ЄСВ
Виправлення помилок у Розрахунку: основні принципи та практичні ситуації
Коментарі до матеріалу