Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звіт про працевлаштування інвалідів

Олена Ткаченко

07.02.2018 1878 0 3

Акценти статті:

  • хто має виконувати норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • коли і як слід звітувати щодо виконання нормативу;
  • як заповнити Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

Статтею 18 Закону від 21.03.91 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закон № 875) передбачено: «Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю (далі – роботодавці), зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації та забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у порядку, установленому Кабінетом Міністрів України».

Для працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцям установлено норматив робочих місць, тобто мінімальну кількість таких осіб, які мають бути працевлаштовані протягом року.

Зверніть увагу: відповідно до Закону від 19.12.17 р. № 2249-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» у низці законів слово «інвалід» замінено на «особа з інвалідністю». Водночас посвідчення, видані до набрання чинності цього Закону (до 20.01.18 р.), у яких є слова «інвалід», «дитина-інвалід», «інвалід з дитинства», «інвалід війни», а також пенсійні посвідчення, в яких зазначаються ці слова, є дійсними протягом строку, на який вони були видані. Кабмін у тримісячний строк із дня набрання чинності зазначеного Закону має привести свої нормативно-правові акти у відповідність до нього, а також забезпечити прийняття та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

Для роботодавців установлено норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця (ч. 1 ст. 19 Закону № 875).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали