Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Компенсація за затримку виплати зарплати

Олена Ткаченко

05.04.2018 1380 0 1

Акценти статті:

  • коли потрібно виплачувати зарплату;
  • коли потрібно нарахувати компенсацію за затримку виплати зарплати;
  • як розрахувати компенсацію;
  • як відобразити компенсацію в бухгалтерському та податковому обліку.

Роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі виплачувати зарплату працівникам. Несвоєчасна виплата тягне за собою не тільки штрафні санкції за порушення трудового законодавства, а й необхідність виплати працівникам компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з несвоєчасною її виплатою.

Роботодавець зобов’язаний виплачувати зарплату працівникам регулярно в робочі дні у строки, установлені колективним договором (або нормативним актом роботодавця, погодженим із профспілкою), не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ст. 115 КЗпП; ст. 24 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», далі – Закон № 108).

Крім того, відпусткові виплачують не пізніше, ніж за три дні до початку відпустки (ст. 21 Закону від 15.11.96 № 504/96-ВР «Про відпустки»), а розрахунки зі звільненим працівником проводять у день звільнення (ст. 116 КЗпП).

У разі недотримання термінів виплати зарплати працівникам провадиться компенсація втрати частини заробітку у зв’язку з порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, установленому чинним законодавством.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали