Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перевірки-2020: де, коли та до кого

14.01.2020 2109 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся: де розміщено річні та комплексні плани перевірок суб’єктів господарювання (далі – СГ) контролюючими органами, як дізнатися, чи планують цього року відвідати вас податківці.

Наприкінці року всі контролюючі органи затверджують плани перевірок на наступний рік. Якщо СГ включено до такого плану, то до нього завітають із перевіркою певної сфери діяльності. Завітати можуть, зокрема, представники Держгеокадастру, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Екологічної інспекції, Держпраці. Також не забуваймо про Державну податкову службу. Тож керівнику та бухгалтеру потрібно бути в курсі, прийде до них цього року перевіряючий чи ні.

Планові заходи здійснюються згідно з річними планами державних органів, що наділені повноваженнями проводити перевірки в певній сфері. Річний план має затверджуватися не пізніше 1 грудня року, що передує плановому (ст. 5 Закону від 05.04.07 р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», далі – Закон № 877). Тобто всі плани перевірок на 2020 рік повинні затверджуватися наказом держоргану до 01.12.19 р.

Звертаємо увагу! Протягом планового періоду (із 1 січня по 31 грудня) допускається тільки один плановий захід щодо одного СГ одним і тим самим органом. Тож двічі протягом року з плановою перевіркою не можуть прийти. Але пам’ятайте про підстави для призначення позапланових перевірок.

План здійснення заходів на 2020 рік містить дату початку та строк здійснення кожного заходу держнагляду (контролю). У направленні на перевірку слід дотримуватися цих строків.

Наразі дуже зручно перевірити, чи включено СГ до плану перевірок на 2020 рік, за допомогою Інспекційного порталу. На порталі можна знайти накази всіх контролюючих органів (крім податкової, про неї див. далі).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали