Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Переведення на легшу нижчеоплачувану роботу

15.11.2018 1225 0 1

Акценти статті:

  • у яких випадках роботодавець має перевести працівника на легшу нижчеоплачувану роботу;
  • як оформити переведення;
  • у якому розмірі слід виплачувати зарплату після переведення та як її розрахувати.

Існує ряд випадків, коли працівника можуть перевести на постійну нижчеоплачувану роботу. Водночас у роботодавця є зобов`язання перед працівником, які він має виконувати в такому разі. Інакше він порушує трудові права працівника, за що йому загрожуватимуть фінансові санкції.

Насамперед нагадаємо: якщо працівника приймають на роботу, він зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором (ст. 21 КЗпП). Роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, який визначає обов’язки працівника з урахуванням спеціальності, кваліфікації, посади тощо (ст. 31 КЗпП).

У разі переведення працівника на іншу роботу змінюється трудова функція працівника. Адже змінюється виконувана ним робота, обумовлена трудовим договором (контрактом), посада, спеціалізація працівника або місце роботи.

Пiд переведенням на iншу роботу вважається доручення працiвниковi роботи, що не вiдповiдає спецiальностi, квалiфiкацiї чи посадi, визначенiй трудовим договором. Так сказано, зокрема, у п. 31 постанови пленуму ВСУ від 06.11.92 р. № 9.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали