Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перепрацювання та недопрацювання при підсумованому обліку робочого часу: оформляємо правильно

09.07.2019 3442 0 4

Акценти статті. Як оформити:

  • понаднормові роботи окремих працівників в окремі дні облікового періоду;
  • розрахункові понаднормові роботи за обліковий період при звільненні працівника;
  • перепрацювання новоприйнятого працівника;
  • недопрацювання за обліковий період.

Рішення про перепрацювання та недопрацювання за обліковий період повинні враховувати вихідні умови, що склалися на практиці. За незаконні понаднормові та неповний робочий час до роботодавця можуть застосувати штрафні санкції згідно зі ст. 265 КЗпП (за порушення інших вимог трудового законодавства) у розмірі мінімальної зарплати (у 2019 році – 4 173 грн.). На посадових осіб підприємства може бути також накладений адміністративний штраф у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн.) (ст. 41 КУпАП).

Наведемо найбільш характерні приклади трудових відносин із відхиленнями від норми робочих годин та їх належне оформлення. На підставі графіка змінності для працівників охорони (див. зразок 1), який використовується у всіх розглянутих ситуаціях, показане документальне оформлення рішення за основними відхиленнями від норми робочого часу.

При цьому в колективному договорі (наказі по підприємству про введення підсумованого обліку робочого часу) може бути прописана така норма: «У зв'язку з пересуваннями по роботі (прийманнями, звільненнями, переведеннями) обліковим періодом для працівників уважати календарну частину встановленого загального облікового періоду, що складалася для них».

Робота понад установлену тривалість робочого дня, у тому числі й при підсумованому обліку робочого часу, уважається понаднормовою (ст. 62 КЗпП).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали