Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відпустка з подальшим звільненням: як оформити?

16.07.2019 22967 0 0

Відповідь на запитання: відпустка в разі звільнення

Чи може працівник використати відпустку в разі звільнення? Яким чином та якою датою у такому разі потрібно оформити звільнення?

У разі звільнення працівнику виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки (ч. 1 ст. 83 КЗпП; ч. 1 ст. 24 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон № 504).

Проте відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону № 504 за бажанням працівника в разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з подальшим звільненням.

Отже, у разі звільнення працівник може обрати – отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки або використати належну йому відпустку з подальшим звільненням.

Зверніть увагу: відпустку з подальшим звільненням надають тільки за бажанням працівника. Роботодавець не має права наполягати на оформленні працівником відпустки.

Скористатися відпусткою перед звільненням працівник може, тільки якщо його звільнення не є дисциплінарним стягненням відповідно до ст. 147 КЗпП. Якщо працівника звільняють за п. 3, 4, 7, 8 ст. 40 КЗпП, йому лише виплачують компенсацію за невикористану відпустку.

Важливо! Якщо працівникові за його бажанням було надано невикористану відпустку з подальшим звільненням, датою звільнення вважається останній день відпустки (ч. 1 ст. 3 Закону № 504).

Невикористана відпустка може надаватися за бажанням і працівнику, який звільняється у зв’язку із закінченням строку трудового договору, навіть якщо час відпустки повністю або частково перевищує строк договору. У цьому разі чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки (ч. 2 ст. 3 Закону № 504).

Для оформлення відпустки з подальшим звільненням працівник може подати роботодавцю одну заяву з формулюванням: «Прошу надати мені відпустку з подальшим звільненням за власним бажанням» (див. зразок 1 нижче). Адже, якщо час відпустки не збігається зі строками, зазначеними в графіку відпусток, роботодавцю необхідно мати певну підставу для видання наказу про надання відпустки.

На підставі заяви роботодавець видає накази: про надання відпустки (див. зразок 2) та про звільнення (див. зразок 3).

Майте на увазі! Одним наказом оформлювати відпустку з подальшим звільненням не рекомендується, адже протягом двох тижнів працівник має право відкликати свою заяву про звільнення.

Відповідно до п. 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58, запис про звільнення працівника вносять до його трудової книжки у день звільнення. Це не слід робити раніше, навіть якщо працівник подав заяву на відпустку з подальшим звільненням. Адже за час попередження обставини можуть змінитися і працівник може відкликати свою заяву на звільнення.

ЗРАЗОК 1

Директору ТОВ «Колос»
Прокопенку М. І.

Тракториста-машиніста
Колоскова П. М.

Заява

Прошу надати мені щорічну основну відпустку з 15 липня 2019 року тривалістю 24 календарних дні з подальшим звільненням за власним бажанням.

11.07.19 р.              (підпис)                          П. М. Колосков

 

ЗРАЗОК 2

Товариство з обмеженою відповідальністю «Колос»

Наказ

12.07.19 р.

м. Київ

№ 174-п

Про надання відпустки

НАКАЗУЮ:

1. Надати Колоскову Петру Миколайовичу, трактористу-машиністу, щорічну основну відпустку з 15 липня 2019 року за період роботи з 17 липня 2018 року по 14 липня 2019 року тривалістю 24 календарних дні.

2. Бухгалтерії виплатити Колоскову П. М. заробітну плату за час відпустки.

Підстава: заява Колоскова П. М. від 11.07.19 р.

Директор               (підпис)                М. І. Прокопенко

З наказом ознайомлений:

12.07.19 р.             (підпис)                П. М. Колосков

 

ЗРАЗОК 3

Товариство з обмеженою відповідальністю «Колос»

Наказ

06.08.19 р.

м. Київ

№ 175-п

Про звільнення з роботи

НАКАЗУЮ:

1. Звільнити Колоскова Петра Миколайовича, тракториста-машиніста, із 7 серпня 2019 року за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України.

2. Бухгалтерії провести з Колосковим П. М. повний розрахунок відповідно до чинного законодавства.

Підстава: заява Колоскова П. М. від 11.07.19 р.

Директор                  (підпис)               М. І. Прокопенко

З наказом ознайомлений:

06.08.19 р.               (підпис)               П. М. Колосков

Зразки.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали