Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відхилення від норми годин при підсумованому обліку робочого часу

25.06.2019 1601 0 2

Акценти статті:

  • види понаднормових робіт і недопрацювань;
  • особливості регулювання нормативних і розрахункових понаднормових робіт і недопрацювань.

Практика вимагає чітких визначень для нормативно обумовлених і розрахункових перепрацювань, а також для характеру недопрацювань. Щоб правильно оплатити роботу, необхідно знати, які перепрацювання вважаються понаднормовими роботами, а які ні, а також у яких випадках недопрацювання виникають із вини роботодавця.

Згідно із ч. 1 ст. 62 КЗпП понаднормові роботи, як правило, не допускаються. Понаднормовими вважаються роботи понад установлену тривалість робочого дня (ст. 52, 53, 61 КЗпП).

При підсумованому обліку робочого часу понаднормова робота – це робота понад установлену тривалість робочого часу за обліковий період, а також робота понад установлену графіком виходу на роботу тривалість роботи за день (зміну) (п. 5 коментарю Науково-практичного коментарю до законодавства України про працю до ст. 61 КЗпП, В. Г. Ротань, І. В. Зуб, О. Е. Сонін, 11-те видання, видавництво «Правова єдність», Київ, 2010, далі – Коментар).

Про те саме, як про виняток із загального правила (коли понаднормовою визнається робота понад установлену тривалість щоденної роботи), говориться в п. 2 Коментарю до ст. 62: при підсумованому обліку робочого часу понаднормовою вважається робота понад норму робочого часу за обліковий період.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали