Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оформлення працівника на тимчасовій і постійній основі: етапи працевлаштування

03.09.2019 3006 0 2

Як відкрити торгівлю: документи, процедура, бухоблік і розрахунки

Торговельна діяльність для підприємств: документи, процедура, бухоблік і розрахунки

Суб’єкти господарювання, які займаються торгівлею, підбираючи собі персонал, повинні знати, на який строк їм потрібні співробітники, оскільки це впливає на порядок оформлення. У консультації розглянемо різні варіанти: коли працівників наймають виключно на літній сезон і коли на постійній основі.

Часто суб’єкти господарювання, які ведуть торговельну діяльність, укладають не трудові, а цивільно-правові договори (далі – ЦПД). Діюче законодавство не забороняє оформляти такі договори. Однак хочемо вас попередити, що укладання ЦПД у подібних ситуаціях може бути розцінене перевіряючими з Держпраці як неоформлення трудових відносин (постанова ВСУ від 04.07.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 751488848). А це чревате штрафом у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (далі – МЗП) на момент виявлення порушення (ст. 265 КЗпП), причому за кожного неоформленого працівника. Сьогодні розмір штрафу становить 125 190 грн.

Водночас вихід із ситуації є. Навіть якщо працівник потрібен тільки на літній період, з ним можна укласти строковий трудовий договір (ч. 2 ст. 23 КЗпП). Тоді дотримується діюче та трудове законодавство, що дозволяє уникнути штрафів, та інтереси роботодавця, оскільки після закінчення дії строкового трудового договору працівник підлягає звільненню.

Розглянемо порядок оформлення співробітників як за безстроковим, так і за строковим трудовим договором. Процедура працевлаштування складається з декількох етапів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали