• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оплачувати лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами, якщо жінка продовжує працювати?

17.09.2019 183 0 1

Допомога по вагітності та пологах — це матеріальне забезпечення, яке компенсує застрахованій особі втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (ч. 1 ст. 25 Закону від 23.09.99 г. № 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», далі — Закон № 1105).

Роботодавець як страхувальник зобов’язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, зокрема декретні (ст. 15 Закону № 1105).

На підставі медичного висновку жінкам за місцем роботи надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю: до пологів – 70 календарних днів (далі – к. д.) та після пологів – 56 к. д. (70 к. д. – у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів), починаючи із дня пологів (ст. 2, 17 Закону від 15.11.96 г. № 504/96-ВР «Про відпустки», далі – Закон № 504).

Жінкам, віднесеним до I–III категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 к. д. зазначеної відпустки (90 к. д. – до пологів та 90 к. д. – після пологів). Розмір допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 31 Закону № 1105 підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку ЛН.

ЛН видається лікувальним закладом, де зазначається лише період непрацездатності, впродовж якого працівник увільняється від роботи, а не період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали