Зерно придбали без ПДВ: чи нараховувати ПДВ при його продажу?
01.07.2016 3096 0 2
Сільгосппідприємство минулого року придбало зерно пшениці без ПДВ у «другого» посередника (звільнення від ПДВ було передбачене нормою п. 152 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, далі – ПК). Чи потрібно нараховувати ПДВ під час продажу такого зерна в поточному році?
Так, потрібно. Пояснимо детальніше.
Дійсно, згідно з нормою п. 152 підрозд. 2 розд. ХХ ПК, яка діяла минулого року, від обкладення ПДВ звільнялися операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001–1008 згідно з УКТЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільгосппідприємствами-виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільгосппідприємств-виробників. Тобто так звані «другі» та наступні посередники мали продавати, зокрема, зернові культури (у т. ч. й зерно пшениці) без ПДВ.
Однак відповідно до змін, унесених до ПК Законом від 24.12.15 р. № 909-VIII, наведену вище норму з 01.01.16 р. було вилучено з ПК. Отже, у поточному році операції із продажу зернових та технічних культур (у т. ч. перелічених у раніше діючому п. 152 підрозд. 2 розд. ХХ ПК) обкладаються ПДВ за загальним порядком, незалежно від того, у кого та на яких умовах вони були придбані.
Отже, при постачанні на території України придбаного зерна у сільгосппідприємства виникатиме податкове зобов’язання з ПДВ за ставкою 20 % (п. 193.1 ПК). Відображається така операція в загальній декларації з ПДВ (адже у спецрежимній декларації з ПДВ відображаються лише операції з постачання власно вирощеної сільгосппродукції). При цьому право на податковий кредит у сільгосппідприємства не виникатиме, оскільки зерно було придбане без ПДВ.
Коментарі до матеріалу