Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Землю використовує одноосібник: діяльність та оподаткування

20.05.2020 5763 0 3

Для кого ця стаття: для фізосіб, які самостійно (одноосібно) обробляють земельні ділянки сільгосппризначення для вирощування сільгосппродукції.

Із цїєї статті ви дізнаєтеся: про правові підстави для господарювання одноосібників, порядок сплати земельного податку, ПДФО та військового збору (далі – ВЗ), а також особливості подання декларації про майновий стан і доходи.

Одноосібниками прийнято називати фізичних осіб, яким належать земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які не здали їх в оренду юрособам або фізособам-підприємцям, а самостійно їх обробляють і вирощують сільгосппродукцію для задоволення власних потреб, а також для реалізації.

Найчастіше землі сільгосппризначення, що перебувають у власності одноосібників, надавалися їм:

  • або для ведення особистого селянського господарства (далі – ОСГ) відповідно до ст. 118 Земельного кодексу (далі – ЗК) у порядку безплатної приватизації. Розмір земельної ділянки для однієї особи не перевищує 2 га (ст. 121 ЗК);
  • або для ведення товарного сільгоспвиробництва. Зазвичай це землі, отримані колишніми працівниками колективних сільгосппідприємств у процесі реформування таких підприємств у вигляді права на земельну частку (пай). Переважна більшість таких осіб скористалися правом на приватизацію такого паю та виділення його в натурі.

Діяльність одноосібників регулюється Законом від 15.05.03 р. № 742-IV «Про особисте селянське господарство» (далі – Закон № 742).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали