Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виплата за вимушений прогул: як оподаткувати?

Сергій Наумов

30.09.2015 621 0 1

Працівника було звільнено в лютому 2015 року. Однак на підставі судового рішення з 01.09.15 р. його поновлено на роботі та йому нараховано компенсацію в розмірі середнього заробітку за весь період вимушеного прогулу. Як оподатковується така виплата?

Відповідно до ст. 235 КЗпП при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Згідно з п. 163.1 Податкового кодексу (далі – ПК) об’єктом обкладення ПДФО є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 ПК).

При цьому база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ПК).

Згідно з п. 167.1 ПК ставка податку становить:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали