Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У якій декларації відображати умовний продаж залишків?

Ольга Целуйко

30.10.2014 693 0 0

Сільгосппідприємство-спецрежимник анулює свою реєстрацію платником ПДВ. У якій декларації з ПДВ відображати нарахування податкового зобов’язання на вартість невикористаних в оподатковуваних операціях товарів (послуг) та не-оборотних активів? Як визначити базу оподаткування за такою операцією?

У разі анулювання реєстрації платником ПДВ сільгосппідприємство в останньому звітному (податковому) періоді (не пізніше дати анулювання такої реєстрації) повинне відкоригувати податковий кредит щодо тих товарів/послуг, необоротних активів, суми ПДВ за якими було включено до складу податкового кредиту, але які на момент анулювання не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності. Таке коригування здійснюється шляхом нарахування податкових зобов’язань за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни (п. 184.7 Податкового кодексу, далі – ПК).

Сільгосппідприємства – суб’єкти спецрежиму з ПДВ, як відомо, відображають податковий кредит щодо придбаних товарів (послуг), необоротних активів, призначених для використання:

  • у виробництві сільгосппродукції – у спецрежимній декларації з ПДВ;
  • в іншій діяльності – у загальній декларації з ПДВ;
  • у сільськогосподарській та в іншій (несільськогосподарській) діяльностях – у спецрежимній та загальній деклараціях з ПДВ відповідно (розподіл здійснюється згідно з пп. 209.15.1 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали