Стихія знищила сад: чи нараховувати ПДВ?
02.09.2016 370 0 2
У сільгосппідприємства – суб’єкта спецрежиму з ПДВ унаслідок стихійного лиха загинув власно вирощений сад, який обліковувався як основний засіб (далі – ОЗ) групи 16 «Довгострокові біологічні активи» та амортизувався протягом двох років. Які податкові наслідки з ПДВ?
У загальному випадку згідно з абзацом першим п. 189.9 Податкового кодексу (далі – ПК) ліквідація ОЗ прирівнюється до їх постачання за звичайними цінами. Однак в абзаці другому цього пункту зазначено, що податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються в разі, якщо ОЗ ліквідуються у зв’язку з їх знищенням або зруйнуванням унаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, або коли платник податку подає до органу ДФС відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, унаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням. Отже, у сільгосппідприємства не виникнуть наслідки з ПДВ при списанні саду як ОЗ, що загинув унаслідок дії обставин непереборної сили, якщо воно в податковому періоді, коли відбувається таке списання, подасть до органу ДФС разом із спецрежимною декларацією з ПДВ відповідні підтвердні документи щодо знищення та списання такого саду, зокрема, Акт на списання довгострокових біологічних активів рослинництва (багаторічних насаджень) за формою № ДБАСГ-3, затвердженою наказом Мінагрополітики від 21.02.08 р. № 73.
Слід зазначити, що такі радикальні дії, як списання цілого саду, проводяться зазвичай у разі, якщо знищено більше половини дерев. Якщо ж загинула чи зазнала пошкоджень незначна частина дерев, то доцільно вжити заходів із відновлення саду, зокрема висадки нових дерев тощо. Сума ПДВ із таких витрат відображатиметься в таблиці 3 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ.
Коментарі до матеріалу