Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Сільгосппослуги надано підприємцю: у якій декларації з ПДВ відображати?

Сільгосппідприємство-спецрежимник надає послуги з обробітку землі (передпосівна підготовка, посів тощо) фізичній особі – підприємцю, основною діяльністю якого є вирощування сільгосппродукції. У якій декларації з ПДВ (загальній чи спецрежимній) слід відображати вартість таких послуг?

Згідно з пп. 209.17.14 Податкового кодексу (далі – ПК) спеціальний режим обкладення ПДВ поширюється на діяльність із надання послуг у рослинництві, облаштування ландшафту (коди 01.61, 01.64 згідно із КВЕД-2010). До такої діяльності відноситься надання послуг у рослинництві за винагороду або на договірній основі, зокрема передпосівна підготовка полів і насіння сільськогосподарських культур; посів і садіння сільськогосподарських культур тощо.

Однак відповідно до іншої норми ПК (пп. «в» пп. 209.15.2) діяльність у сфері сільського господарства включає надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільгосптехніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).

Отже, під спецрежим із ПДВ підпадають лише ті сільгосппослуги, які надаються або юрособам-сільгоспвиробникам, або фізичним особам, які не є підприємцями (тобто населенню). Таким чином, якщо зазначені послуги надані фізособі-підприємцю, то їх вартість слід відображати в загальній декларації з ПДВ.

Додатково зауважимо, що в разі відображення сільгосппослуг у загальній декларації з ПДВ сільгосппідприємство має право перенести до податкового кредиту цієї декларації суми ПДВ з вартості понесених витрат на надання таких послуг (зокрема, з вартості пального) (пп. 209.15.1 ПК). Порядок такого перенесення описано у відповіді на с. 27 цього номера.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали