Реалізація повністю замортизованого ОЗ: бухоблік та оподаткування
18.04.2018 4652 0 2
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- як задокументувати та відобразити в бухгалтерському обліку реалізацію основних засобів (далі – ОЗ) з нульовою залишковою вартістю;
- як оподаткувати операції з продажу повністю замортизованих ОЗ.
ОЗ реалізуються на підставі договору купівлі-продажу. Під час передачі об’єкта іншому підприємству за грошові кошти підприємство-продавець складає у трьох примірниках Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів типової форми № ОЗ-1 (затверджена наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352, далі – Наказ № 352) або сільгоспоблік, форма № ОЗСГ-1 (затверджена наказом Мінагрополітики від 27.09.07 р. № 701).
Цей документ є доволі універсальним, найчастіше він асоціюється з обліком операцій із введення в експлуатацію ОЗ. Однак згідно з Наказом № 352 акт може використовуватися і для виключення зі складу ОЗ під час передачі іншому підприємству (організації).
При цьому перші два примірники залишаються підприємству, яке реалізувало об’єкт, а третій передається покупцеві разом із технічним паспортом об’єкта і техдокументацією. На підставі акта в Інвентарній картці обліку основних засобів типової форми № ОЗ-6 (затверджена Наказом № 352) відображається його вибуття. Він також виключається з Інвентарного списку основних засобів типової форми № ОЗ-9 (затверджена Наказом № 352).
Крім того, на договірну вартість реалізації слід оформити видаткову накладну. Утім підприємство може розробити й власні форми первинних документів на таку реалізацію. Головне, щоб вони містили усі обов’язкові реквізити, установлені ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року