Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виробництво борошна та хліба: у якій декларації з ПДВ відображати?


Сільгосппідприємство-спецрежимник вирощує зерно пшениці та переробляє його на борошно на давальницьких умовах. Потім частину борошна воно реалізує, а частину – використовує для випікання хліба у власній пекарні. У якій декларації з ПДВ відображати операції із продажу борошна та хліба?


Нагадаємо, що з метою застосування спецрежиму з ПДВ сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, у якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 Податкового кодексу, далі – ПК).

Згідно з пп. «а» пп. 209.15.2 ПК діяльність у сфері сільського господарства включає, зокрема, виробництво продукції рослинництва, а також її обробку, переробку та/або консервацію. При цьому обробка чи переробка продукції, отриманої в результаті діяльності платника податку у сфері сільського, лісового господарства і рибальства, вважається діяльністю у сфері сільського, лісового господарства і рибальства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовляється) безпосередньо платником податку (крім їх придбання в інших осіб) (п. 209.16 ПК).

Відповідно до п. 209.7 ПК сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені в товарних групах 1–24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТЗЕД, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються безпосередньо платником податку – суб’єктом спецрежиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку – їх виробником. Борошно та хліб відображаються в таких позиціях за УКТЗЕД:

  • 1101 00 – «Борошно пшеничне або із суміші пшениці та жита (меслину)»;
  • 1905 – «Хлібобулочні, борошняні кондитерські вироби, з вмістом або без вмісту какао; вафельні пластини, порожні капсули, придатні для використання у фармацевтиці, вафельні облатки для запечатування, рисовий папір та аналогічні продукти».

Отже, і борошно, і хліб підпадають під визначення сільгосппродукції для застосування спецрежиму з ПДВ [тобто сільгосппідприємство має право відображати їх реалізацію у спецрежимній декларації з ПДВ (0121–0123)], за умови, що вони виробляються із зерна, власно вирощеного сільгосппідприємством.

Однак сільгосппідприємствам слід звернути увагу, що до переліку кодів видів діяльності його як суб’єкта спецрежиму з ПДВ мають бути включені, зокрема, такі коди (КВЕД):

  • 10.61 «Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості» – для реалізації борошна, виробленого із власного зерна;
  • 10.71 «Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання».

За відсутності вищевказаних кодів у зазначеному переліку операції з реалізації борошна та хліба доведеться відображати в загальній декларації з ПДВ. Для внесення (доповнення) кодів КВЕД до переліку видів діяльності спецрежимника (у разі якщо їх не було внесено при реєстрації платника суб’єктом спецрежиму) до відповідного органу ДФС слід подати заяву за формою № 1-РС (додаток 8 до Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.14 р. № 1130) із позначкою «Перереєстрація».

Операції з реалізації борошна та хліба (при дотриманні вищевказаних умов) відображаються в таблиці 3 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ. Адже така продукція згідно з п. 209.2 ПК та 209.19 ПК відноситься до категорії «інших» сільгосптоварів, ПДВ по яких розподіляється у співвідношенні 50 % на 50 %.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали