Приріст живої маси ВРХ молочного напряму: обираємо метод оцінки
20.05.2016 747 0 2
Приріст живої маси великої рогатої худоби (далі – ВРХ) молочного напряму – це основна продукція, яку отримують від тварин на вирощуванні та відгодівлі. Порядок обчислення приросту у натурі та його документальне забезпечення ми розглядали у матеріалі «Визначаємо приріст живої маси ВРХ молочного напряму». У цій статті зупинимося на питанні вартісної оцінки та обліку приросту.
Загальні положення
Основними нормативними документами, що регламентують порядок оцінки сільськогосподарської продукції, є:
- П(С)БО 16 «Витрати», П(С)БО 30 «Біологічні активи»;
- Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку біологічних активів, затверджені наказом Мінфіну від 29.12.06 р. № 1315 (далі – Методрекомендації № 1315);
- Методичні рекомендації із планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджені наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132). Але їх слід використовувати з урахуванням зауважень, викладених у листі Мінфіну від 29.09.09 р. № 31-34000-20-5/26023, тобто виключно у частині, що не суперечить нормам П(С)БО.
Відповідно до п. 12 П(С)БО 30 при первісному визнанні (як правило, у кінці кожного місяця після проведення зважування тварин) сільгосппідприємства мають два альтернативних методи оцінки приросту живої маси ВРХ молочного напряму:
- або за справедливою вартістю, зменшеною на очікувані на місці продажу витрати,
- або за виробничою собівартістю згідно із П(С)БО 16.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року