Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Приріст живої маси ВРХ молочного напряму: обираємо метод оцінки

Приріст живої маси великої рогатої худоби (далі – ВРХ) молочного напряму – це основна продукція, яку отримують від тварин на вирощуванні та відгодівлі. Порядок обчислення приросту у натурі та його документальне забезпечення ми розглядали у матеріалі «Визначаємо приріст живої маси ВРХ молочного напряму​». У цій статті зупинимося на питанні вартісної оцінки та обліку приросту.

Загальні положення

Основними нормативними документами, що регламентують порядок оцінки сільськогосподарської продукції, є:

  • П(С)БО 16 «Витрати», П(С)БО 30 «Біологічні активи»;
  • Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку біологічних активів, затверджені наказом Мінфіну від 29.12.06 р. № 1315 (далі – Методрекомендації № 1315);
  • Методичні рекомендації із планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджені наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132). Але їх слід використовувати з урахуванням зауважень, викладених у листі Мінфіну від 29.09.09 р. № 31-34000-20-5/26023, тобто виключно у частині, що не суперечить нормам П(С)БО.

Відповідно до п. 12 П(С)БО 30 при первісному визнанні (як правило, у кінці кожного місяця після проведення зважування тварин) сільгосппідприємства мають два альтернативних методи оцінки приросту живої маси ВРХ молочного напряму:

  • або за справедливою вартістю, зменшеною на очікувані на місці продажу витрати,
  • або за виробничою собівартістю згідно із П(С)БО 16.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали