Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За яких умов новостворене сільгосппідприємство може бути єдинником четвертої групи у 2020 році?

05.11.2019 625 0 0

Може, але за виконання певних умов.

Перша умова: із-поміж юросіб єдинниками четвертої групи можуть бути сільгосптоваровиробники незалежно від організаційно-правової форми, у яких питома вага доходу, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її перероблення за попередній податковий (звітний) рік, становить не менше 75 % загальної суми доходу за цей же період (далі – частка сільгоспвиробництва) (пп. 14.1.194, пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу, далі – ПК).

Для новостворених підприємств звітним (податковим) роком є період від дати держреєстрації до 31 грудня року, у якому вони створені.

При цьому до сільгосппродукції належить продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1–24 УКТЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти оброблення та перероблення цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, перероблення або внутрішньогосподарського споживання (пп. 14.1.234 ПК).

Як бачимо, аби виконати першу умову, сільгосппідприємству слід за період із дати держреєстрації до кінця року (до 31 грудня) устигнути самостійно виростити сільгосппродукцію і продати її. Безумовно, у кожного виду сільгосппродукції різний строк вирощування. І виростити такі традиційні види продукції, як зернові культури, соняшник тощо, цього року підприємство вже не встигне. Але є культури з коротким строком вегетації, наприклад петрушка, крес-салат, кріп тощо. Їх цілком можна встигнути виростити, продати і, як наслідок, отримати дохід від їх реалізації.

Зверніть увагу: дохід від реалізації сільгосппродукції визнається, коли покупцю передано всі ризики та вигоди, пов’язані з правом власності на продукцію, тобто повинне мати місце фактичне відвантаження продукції покупцю (п. 8 П(С)БО 15 «Дохід»). Тож, якщо цього року буде отримана тільки передоплата за сільгосппродукцію, а її фактичне відвантаження відбудеться вже наступного року, то дохід від її реалізації буде визнаний тільки в 2020 році (на дату відвантаження сільгосппродукції).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали