Постачання зерна другим посередником: як оформити податкову накладну?
27.10.2014 581 0 0
Сільгосппідприємство придбало зерно у першого посередника. Чи потрібно на його реалізацію виписувати податкову накладну і якщо так, то як її оформити та відобразити у звітності з ПДВ?
Згідно з п. 151 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК) постачання зернових культур товарних позицій 1001–1008 згідно з УКТЗЕД, придбаних у першого посередника (тобто у підприємства, що придбало зерно у виробника) звільняється від обкладення ПДВ (детально про це ми писали в «БАЛАНС-АГРО», 2014, № 35, с. 28).
Згідно з п. 13 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.14 р. № 10, для операцій, що обкладаються ПДВ або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Отже, при реалізації зерна сільгосппідприємством (яке є другим посередником) слід оформляти податкову накладну у двох примірниках.
Зауважимо, що при одночасному постачанні одному покупцю як оподатковуваних ПДВ товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, продавець складає окремі податкові накладні (не допускається заповнення в одній податковій накладній одночасно гр. 11 та граф 8, 9 і 10).
У разі постачання товарів/послуг, звільнення від оподаткування яких передбачено ст. 197 та підрозд. 2 розд. XX ПК, податкова накладна запов-нюється так:
- у графі 11 відображаються обсяги постачання;
- виносці «3» до графи 11 (рядок у кінці податкової накладної) зазначається норма, згідно з якою операцію з постачання звільнено від ПДВ, у наведеній ситуації там слід зазначити: «п. 151 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу»;
- відповідній графі розд. III указується «Без ПДВ».
У розд. I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 25.11.13 р. № 708, така податкова накладна відображається в загальному порядку, тобто до цього розділу переносяться відповідні показники податкової накладної. Зокрема, якщо податкову накладну виписано неплатникові ПДВ, то в графі 4 «вид документа» слід зазначити «ПНП02», що означає «постачання неплатнику податку», а в разі оформлення податкової накладної за щоденними підсумками операцій – «ПНП 11» – «складена за щоденними підсумками операцій». Показники граф 7 «Загальна сума постачання, уключаючи податок на додану вартість» та 11 «звільнені від оподаткування, не є об’єктами оподаткування (сума постачання)» збігатимуться – у них слід указати загальний обсяг постачання за податковою накладною.
Реєструвати таку податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних не потрібно, оскільки згідно з п. 11 підрозд. 2 розд. ХХ ПК реєстрації в цьому реєстрі підлягають податкові накладні:
- сума ПДВ у яких перевищує 10 тис. грн. (у наведеній ситуації суми ПДВ у податковій накладній немає);
- виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, увезених на митну територію України, незалежно від суми ПДВ у таких податкових накладних (зерно не є підакцизним товаром).
Коментарі до матеріалу