Порядок сплати ЄСВ, ПДФО та ВЗ у разі зміни місцезнаходження підприємства
Акценти статті:
- в якому контролюючому органі обліковується юрособа в разі зміни місцезнаходження;
- за якою адресою сплачувати ПДФО, ВЗ та подавати форму № 1ДФ;
- за якою адресою сплачувати ЄСВ та подавати Звіт із ЄСВ.
Причини зміни місцезнаходження підприємства можуть бути різні: купівля нового офісу, переведення діяльності в інше місто або ж надзвичайні обставини, як то конфлікт на Донбасі. В які строки проводиться постановка на облік у новому податковому органі та куди в разі зміни податкової адреси потрібно сплачувати та подавати звітність.
Перш за все юрособа реєструє зміни місцезнаходження юрособи, повідомивши про це держреєстратора. Уже після цього потрібно повідомити контролюючий орган, в якому підприємство перебуває на обліку. Зробити це потрібно протягом 10 календарних днів із дня внесення змін до реєстраційних документів (п. 66.5 Податкового кодексу).
Але якщо відомості про підприємство включено до ЄДР, то держреєстратор повідомляє ДПС автоматично та зміни до облікових даних платника податків у податковій вносять на підставі відомостей, отриманих із ЄДР. Тому суб'єкт господарювання (далі – СГ) не подає заяви за формою № 1-ОПП (формою № 5-ОПП) (п. 9.2, 10.3 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588, далі — Порядок № 1588).
Інформацію про зміни місцезнаходження до контролюючого органу подають у разі, якщо СГ не включено до ЄДР.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року