Покупець не зареєстрував розрахунок коригування: які наслідки?
19.07.2015 790 0 0
Сільгосппідприємство оформило розрахунок коригування, у якому зменшується сума постачання та відповідно – сума податкового зобов’язання з ПДВ. Однак покупець не зареєстрував такий розрахунок в ЄРПН у встановлені терміни (15 календарних днів). Які наслідки будуть у такому разі для покупця та продавця?
У разі якщо розрахунком коригування передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю), реєстрацію такого розрахунку в ЄРПН повинен здійснити отримувач (покупець) відповідних товарів/послуг (п. 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957).
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше ніж протягом 15 календарних днів, що настають за датою їх складання (п. 201.10 Податкового кодексу, далі – ПК).
Згідно з п. 198.6 ПК суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку із придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН із порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому відбулася така реєстрація.
Оскільки до розрахунків коригування застосовуються ті самі норми, що й до податкових накладних, можна зробити висновок, що в разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування покупець зменшить податковий кредит, а продавець – податкове зобов’язання лише в періоді, коли відбудеться така реєстрація.
Крім того, якщо від дати, зазначеної в розрахунку коригування, до дати його фактичної реєстрації в ЄРПН пройде більш як 15 календарних днів, то покупцеві буде нараховано штраф відповідно до п. 1201.1 ПК (адже саме на нього в даному випадку покладено обов’язок здійснити реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН).
Коментарі до матеріалу