Відображення деяких операцій у додатку 5 до декларації з ПДВ
Для кого ця стаття: для платників ПДВ, які виписують податкові накладні (далі – ПН) на себе та відображають податковий кредит на підставі замінників ПН.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як у додатку 5 до декларації з ПДВ (далі – додаток 5, декларація) відображаються операції з нарахування податкових зобов’язань (далі – ПЗ) без факту постачання (так звані умовні постачання) та податковий кредит без ПН.
Нагадаємо, додаток 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» до декларації подається і заповнюється в разі, коли платник ПДВ подає декларацію, в якій заповнено рядки 1.1, 1.2, 4.1, 4.2, 10.1, 10.2.
Інколи платник ПДВ нараховує ПЗ на операції, не пов’язані з постачанням. Це відбувається, зокрема, у разі:
- постачання товарів у межах балансу для невиробничого використання (тип причини в ПН «04»);
- використання основних засобів (далі – ОЗ), товарів (послуг) в операціях, що не є об’єктом оподаткування (тип причини в ПН «08»);
- використання ОЗ, товарів (послуг) в операціях, звільнених від оподаткування (тип причини в ПН «09»);
- використання виробничих або невиробничих ОЗ, інших товарів (послуг) у негосподарській діяльності (тип причини в ПН «13»);
- нарахування ПЗ на залишки товарів (послуг) у разі ліквідації платника ПДВ (тип причини в ПН «10») (п. 184.7 ПК).
На ці операції платники ПДВ складають зведені ПН з умовним індивідуальним податковим номером покупця (далі – ІПН) – «600000000000». У декларації такі операції відображаються в рядку 4.1 (або 4.2, якщо операція обкладається ПДВ за ставкою 7 %).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року