Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відвантажили куповану продукцію замість власної: як відкоригувати ПДВ, щоб не сплачувати штраф?

Сільгосппідприємство в липні отримало передоплату за гречку в розмірі 100 000 грн. Оскільки було заплановано відвантажити товар власного виробництва, податкову накладну (далі – ПН) на всю суму було виписано з позначкою «/2» та відображено у спецрежимній декларації з ПДВ. Однак після збору врожаю виявилось, що власної гречки для постачання покупцеві недостатньо, і тому кількість, якої не вистачає, придбали в іншого підприємства. У результаті на 80 000 грн. було відвантажено гречки власного виробництва, а на 20 000 грн. – купованої. Які коригування має здійснити сільгосппідприємство?

На дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти ПН в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН (п. 201.1 Податкового кодексу, далі – ПК; п. 5 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307, далі – Порядок № 1307).

При цьому платники ПДВ складають окремі ПН за видами діяльності, що передбачають спецрежим оподаткування, та зазначають у другій частині порядкового номера ПН код відповідної діяльності (п. 6 Порядку № 1307):

  • «2» – сільгосппідприємства, які застосовують спецрежим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до ст. 209 ПК;
  • «3» – сільгосппідприємства усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним ст. 209 ПК, але не обрали спецрежиму оподаткування (п. 209.18 ПК).

Отже, сільгосппідприємства-спецрежимники ПН на реалізацію власно виробленої сільгосппродукції мають нумерувати з позначкою «/2» та відоб­ражати їх у спецрежимній декларації з ПДВ. Це стосується також ПН, виписаних на передоплату такої сільгосппродукції. Якщо ж планується відвантаження купованої продукції, то ПН оформляється без позначки «/2» та відображається в загальній декларації з ПДВ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали