Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ПДФО сплачено за місцезнаходженням земельної ділянки: чи передбачено штраф?

Ольга Целуйко

30.09.2014 355 0 0

Сільгосппідприємство орендує земельні ділянки у фізичних осіб у різних районах. Чи передбачена відповідальність, якщо підприємство перерахувало ПДФО не за своїм місцезнаходженням, а за місцезнаходженням земельної ділянки?

Згідно з п. 6.1 Податкового кодексу (далі – ПК) податком є обов’язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до ПК.

Як передбачено пп. 168.4.1 ПК, ПДФО зараховується до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу (далі – БК). Так, ПДФО, який сплачується податковим агентом, зокрема юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) зараховується до відповідного місцевого бюджету за його місцезнаходженням і місцезнаходженням його відокремлених підрозділів в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі (п. 2 ст. 64 БК).

Податковим агентом орендодавця щодо його доходу від надання в оренду, зокрема, земельної ділянки сільськогосподарського призначення є орендар (пп. 170.1.1 ПК).

Отже, ПДФО, утриманий податковим агентом – сільгосппідприємством з орендної плати за земельні ділянки, розташовані на території іншої, ніж підприємство, територіальної громади, підлягає зарахуванню до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підприємства (за умови відсутності відокремленого підрозділу). Тому перерахування ПДФО до бюджету за місцем розташування земельних ділянок буде порушенням правил нарахування, утримання та сплати ПДФО.

Якщо під час проведення перевірки органом Міндоходів буде виявлено таке порушення, то до податкового агента застосо­вуватимуться штрафні санкції в порядку та роз­мірах, установлених ст. 123 ПК.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали